Haly podle využití

Dodavatelé a výrobci materiálů hlásí zdražení

ocelove trubkyMožná nejhorší vlna koronavirové krize je za námi. Bohužel je stále více patrné, že začne krize další, tentokrát ekonomická - růst cen. Výrobci stavebních materiálů hlásí výrazné zdražení. Dodavatelé rovněž. Rádi bychom informovali naše zákazníky o aktuálním vývoji i možné nedostupnosti zdrojů. V HAK PROFI uděláme maximum pro spokojenost zákazníka, cenová politika však bude muset reagovat na celkový vývoj.


Co říkají dodavatelé přímo u zdroje

Dali jsme dohromady vyjádření našich dodavatelů. Našli jsme průsečík nejdůležitějších informací. Podle jejich vyjádření dochází k prudkému nárůstu cen napříč všemi komoditami. A to už od konce roku 2020. Nárůst ceny je o desítky, u některých komodit dokonce o první stovky procent. Trend je neutěšený a vzestup cen nepolevuje ani nyní. 

Například jednotlivé druhy plechů zaznamenaly vzestup cen o 50 až 120 %. Stagnace nárůstu cen by mohla přijít kolem srpna, jsou to však jen současné prognózy. Příčinou růstu cen jsou vysoká poptávka po koronavirové krizi a nedostatek materiálu na trzích Evropy.

hak profi - zdrazeni oceli

Vysvětlivka: Vývoj ceny v % oproti průměrně ceně jakostní oceli v roce 2020.

V HAK PROFI najdeme řešení

Za naši firmu jsme připraveni vyvinout maximální úsilí a poskytnout co nejlepší služby i přes nepříznivý vývoj situace. Při tvorbě poptávek je však nutné zohlednit tyto informace o vývoji cen a dostupnosti materiálu. Jakkoliv to půjde, vyhovíme vám s vaším projektem. 

Nahoru

Kalkulátor